...
O NÁS
KDO JE TO ROCK HORN
Je to ryze česká outdoorová značka vyrábějící módní sportovní oblečení - tzv. "climbing fashion" a doplňky pro lezecké aktivity. Rock Horn - zn. v českém překladu skalní roh (kamenný roh). Svým logem "hlava býka s jistícím železným kruhem v rohu" pak představuje bezpečí, sílu a houževnatost všech horolezců. Sousloví pod hlavou býka pak doplňuje celkový obraz ochranné kombinované známky. Jednotlivé módní modely jsou cíleně navrhovány tak,aby poskytovaly sportovcům maximální komfort, pohodlí a hlavně radost z originality. Výrobky jsou určeny pro všechny druhy outdoorových a indoorových sportovních aktivit jako jsou např. lezení s lanem, bouldering, rekreační halové lezení, turistika, campování, ferratové lezení atd....
ROCK HORN je v neposlední řádě i název cesty v Adršpachu vedoucí na Studničkovu věž hned vedle "Elišky" údolní stěnou přes 4 kruhy na vrchol - 8a (Laďa Kostěj Kadlčík, Adam Sova).
Z HISTORIE ROCK HORNU
I. část - budování 2002 - 2010
Outdoorová značka Rock Horn byla v roce 2002 založena horolezcem Luďkem Robkem a to né primárně jako značka pouze oděvní,
ale spíše jako značka na doplňky a potřeby pro všechny horolezecké sporty. To, že se z Rock Hornu nakonec stal úspěšný reprezentant v oblasti outdoorové sportovní módy bylo spíše dílem náhody a oblíbenosti mezi horolezeckou veřejností. Právě proto se RH začal později věnovat cíleně pouze výrobě tzv. "climbing fashion" se zaměřením na oblast turistiky, skalního lezení, boulderingu, ferrat a sportovního lezení. Od začátku se soustřeďoval hlavně na praktičnost a vyznačoval se především svými střihy,originalitou a pohodlím.
Slovy zakladatele: "Všude bylo k dostání plno pěkný věcí, ale nějak nám na našem trhu chybělo více originality a barevnosti.
Už dávno totiž pominuly doby kdy správný práskač/horolezec ve Vysokých Tatrách vypadal jako bezdomovec a skalní lezci se oblékali do otrhaných tepláků.
A tak nás napadlo začít vymýšlet vlastní střihy a nové, i trochu extravagantní vzory, které se pak postupně začaly líbit našim kamarádům a dalším a dalším lidem. Kromě toho jsme měli i trochu zkušeností z doby předrevoluční kdy jsme si museli všechno potřebné pro lezení vyrábět doma na koleně. A to právě nebyly pouze vklíněnce, skoby, cepíny a spacáky, ale hlavně oblečení do hor. Slova jako Utason a Unika v nás dodnes vyvolávají pocity nostalgie (šlo o dostupné, ale absolutně promokavé šusťákové materiály), ale to byl rok 1982."
II. část - omluva
Aniž by došlo k jakémukoli vysvětlení, anebo oficiálnímu oznámení, tak Rock Horn v roce 2010 ze dne na den ukončil svou výrobní činnost.
Bylo to sice v době firemního růstu a expanze do zahraničí, ale... Původně šlo spíše pouze o jakési zmrazení činnosti, ale toto se nakonec protáhlo na dlouhých 9 let.
"Za naši značku se chci upřímně omluvit všem kamarádům, outdooristům a fanouškům Rock Hornu, že jsme v roce 2010 z ničeho nic a bez vysvětlení odešli mimo lezecký svět. Na jaře nás totiž postihlo rodinné "neštěstí," které jsem se jako majitel firmy rozhodl vyřešit radikálně. Výrobu jsem uzavřel a začal jsem se na plný úvazek věnovat své rodině. Až nyní mohu zpětně vyhodnotit své rozhodnutí jako velmi dobré.
Děkuji všem za pochopení a doufám, že budeme společně pokračovat v tom co jsme téměř před 20 lety začali."
Váš LR
III. restart - léto 2020
Tak a Rock Horn je zpět. Sice v malém, pomaloučku a opatrně, ale jsme tady! Budeme se opět soustředit přednostně na všechny druhy horolezectví jako takového, ale nezapomeneme ani na všechny milovníky turismu, campování, sportů a aktivního odpočinku. Jako na novou a dnes velice populární oblast se zaměříme i na tzv. sportovně-rekreační (resp. halové) lezení, kdy se celé rodiny mohou oddávat tomuto sportu aniž by jim hrozilo špatné počasí a nebo objektivní nebezpečí na přírodních materiálech...
CO JE TO VLASTNĚ HOROLEZECTVÍ A DALŠÍ DRUHY LEZENÍ
1) V podstatě každý člověk v dnešní době ví, co je to horolezectví a v čem je jeho podstata.
Už dávno nejde jen o formu objevování a dobývání vrcholů jak tomu bylo v minulém a předminulém století, ale spíše jde o dobrodružství a sportovní výkony. Horolezci šplhají na hory z čiré radosti. Snaží se vylézt na vrcholek vysokého štítu tou nejnáročnější možnou trasou, ale bohužel často je jejich dobrodružství provázeno ztrátami na lidských životech a nebo těžkými úrazy. Proto je toto klasické horolezectví stále považováno za jeden z nejnebezpečnějších sportů na světě a asi to tak už zůstane navždy. Toto se ale týká převážně lezení ve vysokých a středních horách, kde pravidla určuje hlavně příroda a kde horolezci musí často zápasit v tvrdých klimatických podmínkách.
2) Na druhé straně tohoto lezeckého spektra, ale máme naštěstí ještě několik dalších druhů lezení,
které jsou svým sportovním charakterem podobně náročné, krásné a romantické jako klasické horolezectví, ale pouze s tím rozdílem,
že jsou životu méně nebezpečné. Jedná se především o tzv. skalní lezení kdy jsou lezci bezpečně jištěni pevnými body zabudovanými ve skále a kdy jim jen zřídka hrozí objektivní nebezpečí. Vedle tohoto sportu se postupně vyvinuly další formy lezení jako jsou bouldering, sportovní/závodní lezení, lezení na rychlost, dnes velmi populární halové rekreační lezení, lezení v ledu, drytooling a ferratové lezení atd. Všechny tyto formy ale dohromady stále reprezentují klasické HOROLEZECTVÍ, protože je jen velmi tenká hranice mezi těmito jednotlivými sporty. Nezřídka se stává, že špičkový horolezec ve vysokých horách se věnuje výkonnostně i skalnímu lezení na laně a boulderingu dohromady.
...
...